Pazartesi, Temmuz 22, 2024

Adabilim’de El Cezerî Temalı İlim Şenliği

- REKLAM -
Diğer Haberler

Adabilim Okulları tarafından bu yıl yedincisi gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen İlim Şenliği okul velilerinin ve çok sayıda davetlinin katılımı ile karne günü görücüye çıktı.

SAKARYA

Şenlik açılışı öncesi kısa bir konuşma yapan Adabilim Okulları Genel Müdürü Ahmet Özen “Şenliğimiz kapsamında gerçekleştirilecek olan etkinliklerin amacı, bilimsel ve sanatsal çalışmalar hakkında farkındalık oluşturmak, çocukların matematik, fen ve sosyal zekâlarını geliştirmek, yeni ufuklar açmak, yeni mucitler El Cezeri’ler İbn-i Sina’lar çıkarmak ve bu hedef doğrultusunda öğrencilerimizi teşvik ederek ve becerilerini geliştirmektir. Şenliğimize katılarak bizleri yalnız bırakmayan kıymetli velilerimize ve beraberindeki davetlilere çok teşekkür ediyorum. Ayrıca İlim Şenliğimiz için uzun zamandır hummalı ve yorucu bir hazırlık dönemi geçiren tüm öğretmen ve öğrencilerimizi de kutluyorum” dedi.Açılışın akabinde Adabilim Anadolu Lisesi öğrencileri gün boyunca Fen Bilgisi, Matematik, Coğrafya ve Biyoloji alanında hazırladıkları bireysel ya da grup olarak geliştirdikleri projelerini, belirtilen alanlarla ilgili deney ve görsel materyallerin yer aldığı etkinliklerini ziyaretçilerin beğenilerine sundular. Aynı zamanda öğrenciler, bu yıl 3. kez çıkarılan ve içerisinde proje içeriklerinin yer aldığı ‘Kilit Taşı’ isimli ilim ve kültür dergisini de gelen davetlilere hediye ettiler.Proje sunumlarının tamamlanmasının ardından öğrenciler karnelerini alarak yarıyıl tatiline ayrıldılar.

- REKLAM -
spot_img

SGM öğrencilerinden kalpleri ısıtan davranış

SGM yaz kursları her hafta birbirinden farklı derslerle öğrencilere ışık oluyor. Bu hafta Kur’an-ı Kerim ve Değerler Eğitimi sınıfında...