Çarşamba, Temmuz 24, 2024

Serdivan Belediyesi Güneş Enerjisi Santrali kuracak

- REKLAM -
Diğer Haberler

Serdivan Belediyesi 2020-2024 Stratejik Planında, sıfır atık projesinin yaygınlaştırılması ve çevreyi korumak için hedefler belirledi.

Serdivan Belediyesi ‘İnsan-şehir-tabiat dengesini gözeterek, her canlıya saygı duyan, daha yeşil bir Serdivan için gelecek nesillerin mirası çevrenin sürdürülebilirlik ve yaşanabilirlik ilkeleriyle korunup iyileştirilmesi’ stratejik amacı kapsamında belirlediği ‘Sıfır atık projesinin yaygınlaştırılmasını sağlayıcı ve çevreyi koruyucu çalışmalar yapmak’ hedefi doğrultusunda 2020 yılına kadar 500kW gücünde Güneş Enerjisi Santrali kuracak.

Ayrıca, Sıfır atık yönetim sistemine entegrasyonunu sağlamak, sıfır atık farkındalık uygulamaları ve çevre bilincini arttırıcı çalışmaların, Katı atıkları toplamak, ayrıştırmak ve ihtiyaç duyulan alanlara konteyner yerleştirerek mevcutların bakım, onarım ve temizliklerinin, İbadethanelerin temizliklerinin, Sorumluluk alanları ile halkın ortak kullanımında bulunan pazaryeri gibi alanları süpürme ve yıkamanın, Sorumluluk sınırları içindeki alanlarda vektörel mücadele kapsamında ilaçlama çalışmaları yapmanın bulunduğu faaliyet ve projeler için yaklaşık maliyet 120.798.000,00 TL hesaplandı.

- REKLAM -
spot_img

SUBÜ Mezuniyet Törenine Hazır

SUBÜ, 2023-2024 Akademik Yılı mezunları için mezuniyet töreni düzenleyecek. Tören, SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Stadyumu’nda 26 Temmuz Cuma günü...