Çarşamba, Temmuz 24, 2024

SGB’den Mısır’a kınama!

- REKLAM -
Diğer Haberler

Sakarya Gazeteciler Birliği (SGB) Mısır polisinin geçtiğimiz günlerde bölgeden dünyaya haber akışını sağlayan Anadolu Ajansı’nın (AA) Kahire ofisini basarak 1’i Türk vatandaşı olmak üzere 4 ajans çalışanını gözaltına alınmasını kınadı.

SGB Başkanı Zeki Aydıntepe’nin açıklaması şöyle,“Dünya kamuoyundan gelen tepkiler üzerine Türk vatandaşı Hilmi Balcı’nın serbest bırakılması bizleri sevindirmiştir. Ancak, endişemiz, diğer 3 çalışanın da serbest bırakılmasıyla sona erecektir.

Mısır polisinin bu keyfi uygulaması basın özgürlüğüne yönelik açık bir saldırıdır. Olayın üzerinden uzun bir zaman geçmesine rağmen gerek AA Genel Müdürlüğü’ne gerekse de çalışanların ailelerine haber verilmemesi, AA çalışanlarının nereye götürüldüğünün bildirilmemesi, uluslararası hukuk normlarına da aykırıdır. İnsan hak ve özgürlüklerine yönelik bu çirkin girişime bir an önce son verilmeli.

Sakarya Gazeteciler Birliği olarak basın mensuplarına yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Hayatlarından endişe ettiğimiz diğer 3 ajans çalışanının da bir an önce serbest bırakılması için Mısır yönetimine çağrıda bulunuyoruz.”

- REKLAM -
spot_img

Vatandaş Hizmet Bekliyor

Serdivan Belediyesi personeliyle yemekte bir araya gelen Başkan Çelik, "Mazeret üretme, tembellik etme lüksümüz yok. Vatandaşımız bizden hizmet bekliyor....