Salı, Temmuz 16, 2024

Başkan Sarı, Karne Tatili Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

- REKLAM -
Diğer Haberler

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, 2019–2020 Eğitim Öğretim yılı I. dönem sonu okulların tatile girmesi nedeniyle öğrenciler, veliler ve öğretmenlere hitaben bir mesaj yayımladı.

Öğrenci ve öğretmenlerin yorucu bir dönem geçirdiklerini ifade eden Başkan İshak Sarı; “Geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini, başarılarının ve azimlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

Başkan Sarı; “Bugün 2019 – 2020 Eğitim Öğretim yılı I. döneminin sonuna geldik. Ancak her bitişin yeni bir başlangıcı da beraberinde getireceğini asla unutmamalıyız. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, gelecek geçmiş üzerine kurulur. Öğrencilerimiz de yarıyıl tatilinde yapacakları iç muhasebeyle I. dönemi değerlendirme şansı bulacaklardır. Bu vesileyle öğrencilerimizin II. döneme daha dinamik başlayacağına ve gelecekteki hedefleri için daha azimli ve kararlı olacaklarına inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

Mesajında velilere de seslenen Başkan İshak Sarı; “Çocuklarımızı sadece dönem veya yılsonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Bazı öğrencilerimizin karnelerinde arzu edilmeyen notlar olabilir. Ancak bu, çocuklarımızın sistemli ve düzenli çalışmalarıyla her zaman telafi edilebilecekleri bir durumdur. Önemli olan güzel ahlaklı bireyler yetiştirmektir. Ahlak bilinci yerinde olan bir öğrencinin hayatta başarısız olması düşünülemez” dedi.

Son olarak Öğretmenlere seslenen Sarı; “Değerli Öğretmenlerimiz, hedeflerin eğitim yoluyla gerçekleşebileceği gerçeğini daima diri tutmalıyız ve bunu tüm veli ve öğrencilerimize yansıtmalıyız. Bugün sınıflarımızda sizlerin bilgi ve deneyimlerinden yararlanmayı bekleyen öğrenciler, yarın ülkemizi daha iyi seviyelere çıkarabilmek için bayrağı bizlerden teslim alacaktır. Elinizdeki cevheri gerektiği gibi işleyerek verdiğiniz emeklerin asla boşa gitmeyeceğini düşününüz.

Bu vesileyle, tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Tüm öğretmen arkadaşlarıma, yarıyıl boyunca yararlı ve fedakâr çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. İyi bir tatil dönemi geçirmelerini umuyorum. Tüm velilerimize sağlık, başarı ve mutluluk dolu günler temenni ediyorum.

- REKLAM -
spot_img

Yusuf Alemdar 15 Temmuz gecesini anlattı: ‘Hainlerin saçtığı karanlık Sakarya’nın destanıyla aydınlandı’

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı yazılan demokrasi zaferi, Sakarya’da yine aynı meydanda aynı ruhla canlandı. Çark Caddesi’nde kol...