Salı, Temmuz 16, 2024

2019 Yılında 25.896 öğrenciye Trafik Eğitimi verildi

- REKLAM -
Diğer Haberler

Milli Eğitim Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı,  Diyanet İşleri Başkanlığı ve Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği (PEKAY) iş birliğinde uygulanan “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi” kapsamında okullarda trafik eğitimleri devam ediyor.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde 2019 yılında il genelinde 25.896 öğrenciye Trafik Eğitimi verildi. İl merkezi ve merkez ilçelerde Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim Büro görevlisi Polis Memuru Murat Ünal tarafından verilen eğitimler çocuklar ve aileleri tarafından büyük beğeni görüyor.

Çocuklarda trafik bilinci oluşması için okulları ziyaret eden Ünal, eğitimlerde adeta onlardan biri gibi oluyor. Her yaş grubuna farklı eğitim modeli uygulayan Polis Memuru Murat Ünal okullarda çocukların Murat Ağabeyi diye seviliyor. Özellikle anaokulu öğrencilerine, hazırladığı mini trafik parkuru, yaya geçitleri, kartondan arabalar ve levhalarla uygulamalı ders veren Ünal, eğlenceli hale getirdiği eğitimlerin çocuklarda kalıcı olması için çalışıyor.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş devam eden eğitimlerle ilgili yaptığı değerlendirmede; “Trafikte yolculuk yapan kişilerin trafik eğitiminin önemini kavraması trafikte oluşabilecek aksaklıkların veya tehlikelerin azalması için önemlidir. Trafik bilgisine sahip olmak güvenli bir şekilde ulaşım gerçekleştirmeyi ve seyahat etmeyi sağlar. Bu nedenle kişilerin erken yaşlardan itibaren trafik eğitimi alması çok önemlidir. Çocuklarımıza yönelik trafik eğitimi, kendilerini kazalardan korumaya ve karayolu çevresini kullanan ve düzene sokan yetişkin yaşamına hazırlamaya yönelik olması çok önemlidir. Trafik eğitiminin önemini bilip trafik eğitimi alan kişiler, trafikte hoşgörülü olarak bulunur, trafik kurallarına uyar, kaza riskinin azalmasını sağlar, yol emniyetinin korunmasına katkıda bulunur. İl Emniyet Müdürlüğümüz ile yaptığımız iş birliği neticesinde okullarda trafik eğitimleri çok verimli geçiyor. Öğrencilerimizden ve velilerimizden olumlu geri dönüşler bizi çok mutlu ediyor.” dedi.

- REKLAM -
spot_img

Yusuf Alemdar 15 Temmuz gecesini anlattı: ‘Hainlerin saçtığı karanlık Sakarya’nın destanıyla aydınlandı’

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı yazılan demokrasi zaferi, Sakarya’da yine aynı meydanda aynı ruhla canlandı. Çark Caddesi’nde kol...