Pazartesi, Temmuz 22, 2024

Adapazarı Belediyesi Personel Anonim Şirketi (ADABEL)

- REKLAM -
Diğer Haberler

Adapazarı Belediyesi Personel Hizmetleri Anonim Şirketi (ADABEL) 21 Şubat 2018 tarihinde 50.000 TL sermaye ve sınırsız süre ile  696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamemin 126 ncı maddesi ile 27.06.1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’ye eklenen Ek Madde 20 ve 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamemin Uygulanmasına Dair Usul ve Esaslara ilişkin tebliğin 28 inci maddesi doğrultusunda il özel idareleri, belediyeler ile bunların üyesi olduğu mahalli idare birlikleri ve belediye bağlı kuruluşlarında 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 62 nci maddesinin birinci fıkrasının (e) bendi ve Kamu İhale Genel Tebliği 78 nci madde hükümleri kapsamında personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı yöntemiyle çalıştırılan personelin işçi statüsünde istihdam edilebilmelerini sağlamaya ve/veya bu kapsamda işçi statüsünde personel çalıştırılmasına dayalı hizmetleri yürütmeye ilişkin işlemleri gerçekleştirmek amacıyla Adapazarı Belediyesi tarafından kuruldu.

Şirketin ilk yönetim kurulunda; 3 yıllığına Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm, Adapazarı Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Ahmet Öksüzali, Adapazarı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Osman Nuri Eker, Adapazarı Belediyesi Hukuk İşleri Müdürü Emine Yiğit, Adapazarı Belediyesi Emlak İstimal Müdürü Can Aydın yer aldı.

Şirketin ilk yönetim kurulu başkanı Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm, başkan yardımcısı Adapazarı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Osman Nuri Eker oldu.

2018 yılı Mayıs ayında şirket ismi Adapazarı Belediyesi Personel Anonim Şirketi (ADABEL) olarak değişti.

2019 yılı Mayıs ayında Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Hilmi Kızılcık, Adapazarı Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ahmet Öksüzali, Adapazarı Belediyesi Hukuk İşleri Müdürü Emine Yiğit, Adapazarı Belediyesi Mali Hizmetler ve Strateji Geliştirme Müdürü Osman Nuri Eker, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Yusuf Özden 03.05.2022 yılına kadar yönetim kurulu üyesi seçildi. Rıdvan Özüm ve Can Aydın’ın yönetim kurulu üyeliği son erdi.

03.05.2022 yılına kadar Hilmi Kızılcık Yönetim Kurulu Başkanı, Fatih Çelikel Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı seçildi.

2019 yılı Mayıs ayında Zeki Salim Yönetim Kurulu kararı ile Genel Müdürlüğe getirildi.

Adapazarı Belediyesi Personel Hizmetleri Anonim Şirketi (ADABEL) Merkez Adresi
Dağdibi Mahallesi, Enka Yolu Caddesi No:11 Adapazarı Sakarya

- REKLAM -
spot_img

SGM öğrencilerinden kalpleri ısıtan davranış

SGM yaz kursları her hafta birbirinden farklı derslerle öğrencilere ışık oluyor. Bu hafta Kur’an-ı Kerim ve Değerler Eğitimi sınıfında...